В Україні прогнозують надзвичайно ранній сезон ягід

 В Україні прогнозують надзвичайно ранній сезон ягід

Через аномальну погоду початок цвітіння і, відповідно, плодоношення деяких плодовоягідних розпочнеться майже на місяць раніше. Про це розповіла керівниця органічної ферми oLaWander Мирослава Лінська.

“Ще з осені і до початку березня полуниця та ожина на полі oLaWander мали зелене листя. Саджанці полуниці й ожини на продаж почуваються добре, оскільки гарно замульчовані соломою. Лаванда на полі почувається добре, цього року цвітіння буде раніше за звичне десь на тиждень чи два”, — каже пані Мирослава.

Тепла зима, як цього року, на переконання керівниці органічної ферми, може погано впливати на рослини. Немає “сніжної подушки” — коли вдарять морози, рослини можуть примерзнути.

У березні фермерка поки що не спостерігає зміни в розвитку рослин. Така аномально тепла зима, за її словами, сама по собі не страшна. Але далі є загроза приморозків “по цвіту чи набубнявілих бруньках”, тому ситуація може стати критичною — є вірогідність втратити весь урожай.

“Ризик, звісно, є. І, швидше за все, приморозки цього року негативно вплинуть на урожай. Щоб захистити сад від нічних приморозків, потрібно вкривати рослини агроволокном, а вдень відкривати”, — пояснює фахівець.

Журнал «Ягідник»

Останні статті