В Україні почало діяти агрострахування

 В Україні почало діяти агрострахування

17 лютого на Уряд засіданні схвалив законопроєкт, яким запроваджується  новий інструмент підтримки аграріїв – агрострахування, повідомляє пресслужба Мінекономіки. Працювали документом Міністерство розвитку економіки торгівлі та сільського господарства разом Нацбанком, учасниками аграрного та страхового ринків, представниками профільних асоціацій і міжнародними експертами.

«Державна підтримка агрострахування – це ефективний інструмент у багатьох країнах світу. Ми всі розуміємо, наскільки ця підтримка важлива і довгоочікувана для українських фермерів, особливо коли говоримо про глобальні зміни клімату та такі передбачувані погодні умови, як посуха. Впевнений, це рішення сприятиме розвитку не лише  агросектору, але й економіки загалом», –  прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Прийняті зміни чітко визначають механізм надання держпідтримки, учасників ринку, об’єктів страхування, страхових продуктів, страхових ризиків, страхових випадків, а також вимог до договорів.

При цьому документ скасовує положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул, який не був прозорим фільтром для професійного та відкритого відбору страховиків. Натомість прийнятий законопроект висуває чіткі вимоги до страхових компаній і контроль за ними, а також забезпечує прозорість і транспарентність.

Журнал «Ягідник»

Останні статті