В Україні не вистачає комплексів з заморожування ягід?

 В Україні не вистачає комплексів з заморожування ягід?

З кожним роком кількість заморожувальних комплексів для ягід в Україні збільшується. Але водночас стає все більше фермерів, які починають вирощувати малину, а також людей, які збирають дикорослі ягоди та здають їх на заморожування. Відповідно, це все в комплексі спричинило нову проблему для виробників ягід – нестачу потужностей для заморожування та зберігання продукції. Про це ексклюзивно «Ягіднику» розповів агроном компанії «Дедденс агро» Дмитро Брицов під час візиту на підприємство співзасновниці медіагрупи «Технології та Інновації» Надії Ящук.

– Дрібні фермери, які вирощують малину та здають її, створюють нам певну конкуренцію. Але цьогоріч була й глобальніша проблема: почалася війна і багато людей, які втратили роботу, почали масово збирати дикорослу чорницю та здавати її на заморожування. Минулого року теж була така проблема, коли майже всі холодильники були заповнені чорницею і ми не могли збирати та заморожувати малину через відсутність місця. Але цього року ситуація ще складніша. Саме тому ми орієнтуємося на те, що нам потрібен власний холодильник і потужності для заморожування, – зазначив Дмитро Брицов.

Співзасновниця медіагрупи «Технології та Інновації» Надія Ящук і агроном компанії «Дедденс агро» Дмитро Брицов

За словами агронома компанії «Дедденс агро», наразі всі плани підприємства щодо розширення довелося відкласти через зменшення фінансування.

– З початком війни у нас зупинився експорт і, відповідно, наші плани щодо прибутків повністю зруйнувалися. Цього року ми планували будівництво власного холодильника й потужностей з заморожування для власних потреб. Також ми хотіли використовувати їх і для потреб інших «органіків», які працюють у нашому регіоні. Але ці плани поки що довелося відкласти, – розповів Дмитро Брицов.

Оксана МАРЧУК

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Ягідник»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті