В Україні набирає обертів обліпиха

 В Україні набирає обертів обліпиха

В Україні за останні кілька років збільшилася кількість комерційних плантацій обліпихи. З’являються нові сорти, і збільшується запит вітчизняних та закордонних споживачів на цю культуру. Про це повідомлено на порталі Seeds.

Якщо упродовж останніх 20 років великих комерційних плантацій обліпихи практично не було створено, а в Державний реєстр не було занесено нових сортів цієї культури, то зараз на вітчизняному й міжнародному ринку спостерігаємо зацікавлення обліпихою.

Олександр Ярещенко, кандидат с-г наук, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України, зазначає, що обліпиха придатна для органічного вирощування в Україні. А на заморожені ягоди обліпихи постійно є запит не тільки в Україні, а й в країнах Європи. Учений говорить, що обліпиха належить до відносно стійких культур, тому не потребує великих витрат на догляд.

За словами вченого, підвищення зацікавленості на обліпиху наявне останні три роки. Тому створення промислових плантацій із цією культурою – перспективна галузь діяльності. Налагоджується імпорт садивного матеріалу, а в Державному реєстрі з’явилося 7 сортів обліпихи. Оскільки головне у зборі урожаю обліпихи – переробити її одразу після збору, то, за словами експерта, закладання насаджень потрібно прив’язувати до переробних підприємств. Однак через невелику кількість обліпихових плантацій сформувати потрібну товарну партію для переробки доволі проблематично.

Детально про вирощування обліпихи в Україні читайте у 3 номері журналу “Ягідник”.

Журнал «Ягідник»

Останні статті