В Італії вивели сорт черешні з найбільшими плодами

 В Італії вивели сорт черешні з найбільшими плодами

Черешні сорту Sweet Stephany, який вивели у Болонському університеті в Італії, мають найбільші у світі плоди. Їх вага сягає 26,45 грама, відповідний рекорд був зафіксований у Книзі рекордів Гіннеса. Про це повідомляє Phys.org.

Видання зазначає, що черешня Sweet Stephany походить з експериментального саду Salvi в Рунко-ді-Портомаджоре (Феррара, Італія), важить 26,45 грама і є найважчим плодом черешні у світі, побивши попередній рекорд у 23,93 грама.

– Ми присвятили більше десяти років дослідженню та розробці цього сімейства черешень. Ми пишаємося цим великим досягненням, оскільки воно свідчить про актуальність роботи, яку ми виконали, – зазначив Стефано Тартаріні, керівник проєкту Sweet, а також професор кафедри сільськогосподарських і харчових наук Університету Болоньї.

Програма розведення, яка розробила проект Sweet, розпочалася 30 років тому в Університеті Болоньї. Координатори проекту, почесний професор Сільв’єро Сансавіні та доктор Стефано Луглі, провели тривалий процес розведення та селекції традиційними методами.

Читайте також: Розтріскування черешні: як з ним боротися

Українська черешня: яка ситуація очікується на ринку?

Журнал «Ягідник»

Останні статті