В Іспанії – рекордні ціни на суницю

 В Іспанії – рекордні ціни на суницю

Середня ціна на суницю в Іспанії цього сезону  була найвищою за останнє десятиліття. Порівняно з минулим сезоном, вартість ягоди була вищою у середньому на 20 %, повідомляє jagodnik.pl.

Висока ціна на суницю пов’язана з тим, що кількість ягід , зібраних у перші місяці сезону, була значно меншою, ніж у попередні сезони.

За оцінками, урожай суниці в Іспанії в 2021/22 році становив 313 560 тонн порівняно з 350 590 тоннами в 2020/2021 роках. За словами іспанців, ця цифра вражає, оскільки звичайний урожай суниці наприкінці сезону рідко опускався нижче 320 000 тонн, навіть якщо площі, відведені під цю культуру, зменшувалися.

За оцінками, посівні площі з суницею в сезоні 2021/22 становили 6777 гектарів. Це лише на 20 гектарів менше, ніж у попередньому році, і на 100 гектарів більше, ніж у сезоні 2017/2018 років, коли було зібрано понад 334 тисяч тонн суниці.

Середня ціна суниці на місці збирання на початку сезону була близькою до 6 євро за кілограм. Середня ціна в останні роки на цьому етапі становила близько 5 євро за кілограм. Ціни на суницю також були вищими в ранні весняні місяці.

Опади були вирішальним фактором пропозиції та ціни в березні. Вони завдали значної шкоди насадженням, спричинивши втрату значної частини плодів. У лютому, за гарної погоди, виробництво було вищим, ніж у попередньому сезоні, і ціни також продовжували свою тенденцію до зростання.

Варто, однак, зазначити, що собівартість виробництва полуниці різко зросла в минулій кампанії. За оцінками виробників Уельви, інвестиції в матеріали для будівництва тунелів зросли приблизно на 30 % порівняно з минулорічним сезоном. Інші витрати, такі як транспорт, добрива та фітосанітарні засоби, енергія та багато інших, також значно зросли.

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Ягідник»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті