В Естонії створили сир з ягід ялівцю

 В Естонії створили сир з ягід ялівцю

Одна з великих алкогольних компаній у Балтійському регіоні AS Liviko знайшла новий спосіб використання ягід ялівцю, котрі лишаються після виготовлення джину. Так, підприємство використовує ягоди, щоб виготовити сир, повідомляє newfood.media.

З 2019 року Liviko почали застосовувати відпрацьовані ягоди як сировину для приготування інших напоїв. Так, компанія створила безалкогольний ігристий напій Re-crafted та ялівцеве пиво (3,2 об.,).

– Ми розробили унікальний підхід, який використовує ягоди ялівцю та екстракт, що залишився від процесу перегонки джину, – зазначає архітектор напоїв Liviko Ханна Каур.

Утім, лікеро-горілчаний завод віднайшов ще один спосіб застосування. Спільно з місцевою сирною фермою Andre вони створили ексклюзивний сир Crafter’s juniper. Залишковий екстракт після дистиляції джину йде на приготування крафтових напоїв, а далі ті самі ягоди ялівцю потрапляють сир, схожий на гауду.

– Лабораторні дослідження показали, що ці ягоди містять цінні мінерали і на четверть складаються з клітковини, – пояснила Ханна Каур.

Еріка Пеабус, господиня сирної ферми зазначила, що після того, як перша партія сиру з ялівцевими ягідками була відправлена на дозрівання, стало очевидно, що злегка гіркуватий смак ялівцю ідеально поєднується з сиром Andre.

– Crafter’s juniper — це вершковий сир з ніжним ялівцевим букетом, виготовлений з молока щасливих корів, збагаченого висушеними ягодами ялівцю, – додала Пеабус.

Читайте також: SWEET JAM виготовлятимуть корисні ягідні солодощі

На Вінниччині виготовляють медово-ягідні пасти

Журнал «Ягідник»

Останні статті