Узбецькі селекціонери представили нові сорти золотистої смородини

 Узбецькі селекціонери представили нові сорти золотистої смородини

У науково-дослідному інституті садівництва, виноградарства та виноробства при Міністерстві сільського господарства Узбекистану вивчають нові та інтродуковані сорти та гібриди золотистої смородини. В результаті досліджень було створено нові сорти цієї ягоди, повідомляють фахівці EastFruit .

Нещодавно вчені інституту провели дегустацію нових сортів золотистої смородини Сіюма, Рухшона, Мухаббат, Узбецька солодка, Гульноз, Ірода, Ядгор, Наргіз, а також інтродукованих сортів Левика, Віка, Ася, Валентина, Подарунок Аріадна та гібриду 3759/6.

Читайте також: Зустрічайте новий випуск журналу «Ягідник»!

За словами селекціонера інституту Хілоли Абдуллаєвої, ці сорти відрізняються високою продуктивністю, транспортабельністю, стійкістю до абіотичних факторів, а також багаті макро- та мікроелементами. Крім того, вони стійкі до різних хвороб, а їх плоди відрізняються високим вмістом вітаміну С.

– Порівняно з іншими сортами, нові гібриди мають більший розмір плодів, відрізняються більшою твердістю та меншою кількістю насіння, водночас досить соковиті. Більше того, вони менше схильні до розтріскування в умовах жаркого клімату, – зазначив начальник відділу Шухрат Ахмедов під час дегустації.

Золотиста смородина відрізняється стійкістю до посухи та спекотного клімату, зимостійкістю, «толерантністю» до ґрунтів – від слабокислих до слаболужних. Вирощувати золотисту смородину можна у всіх регіонах Узбекистану.

Читайте також: Компанія з України братиме участь у європейському ягідному проєкті

Журнал «Ягідник»

Останні статті