Успішність суничного бізнесу: не буває поганих сортів, бувають неправильно обрані

 Успішність суничного бізнесу: не буває поганих сортів, бувають неправильно обрані

Суниця садова тримає позиції найпопулярнішої ягоди у світі, Україна – не виняток. Вона залишається у топі споживацьких уподобань, відповідно, й промислового вирощування. Однак свої корективи в цей бізнес вносять клімат, соціальні процеси та вимоги ринку. І успішними будуть ті фермери, які переорієнтуються на гру за новими правилами.

Великі врожаї ягоди належної якості – результат правильного підбору сортів відповідно до зони вирощування, ринків збуту та технології, дотримання якої обов’язкове. Про світові тренди у вирощуванні суниці садової, можливості нових сортів – читайте в нашому детальному матеріалі.

Британські аналітики підрахували, що загальний обсяг виробництва ягід у світі у 2017 році становив 13,4 млн тонн, з яких на суницю садову припадало 72,4%. У 2020 році виробництво суниці має зрости щонайменше до 11,3 млн тонн. Щорічно Україна збирає понад 56-62 тис. тонн суниці садової, повідомляє найбільший у західному регіоні гуртовий ринок «Шувар».

Особливістю вітчизняного ринку залишається досить велике внутрішнє споживання цієї ягоди і дуже малий річний обсяг експорту – 1,2-2 тис. тонн. Якщо виробник хоче продавати дорогу ягоду як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку, треба переходити в закритий ґрунт. І чим далі, тим більше вирощування на переробку і свіжий ринок будуть відрізнятися технологічно, упевнені в асоціації «Ягідництво України».

Які ж сорти суниці садової обирати для промислового вирощування у відкритому і закритому ґрунті та якими критеріями керуватися? Як правильно обрати постачальника садивного матеріалу? Такі питання мають виникнути першими у далекоглядного ягідівника. Адже сьогодні ринок садивного матеріалу готує для фермера багато сюрпризів. Розібратися в цьому різноманітті та виокремити дієві підходи нам допоможуть експерти вітчизняної компанії «ФруТек».

ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ РИНКУ САДИВНОГО МАТЕРІАЛУ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ

Майже 30 країн світу нині мають селекційні програми з вирощування суниці садової. Селекції цієї культури присвячено близько 85 приватних програм. За останні роки було виведено і впроваджено у виробництво понад 500 сортів, з яких найпоширенішими в обігу є лише декілька десятків. Складається ситуація, коли не завжди вся інформація подається повністю і достовірно. Фахівці ринку заговорили про інфляцію селекції.

– Фермери завжди женуться за новинками. І пояснюють це тим, що в них суниця погано родить, мабуть, тому що поганий сорт. Мовляв, проблема не в технології, живленні, поливі чи бур’янах, хоча саме на ці пункти варто звернути увагу. «Я просто не знайшов той сорт, який для мене гарно підходить», впевнені ягідівники, і щороку кидаються на нові. Але проблема в тому, що ці сорти недостатньо досліджені, та й ніхто, навіть власник, не може сказати, як їх доглядати і що від них очікувати, – зазначає директор компанії «ФруТек» Сергій ЗМІЙЧУК.

Маркетинг йде попереду самої селекції та якості, тому спершу варто обирати надійний розсадник.

– Не секрет, що деякі іноземні постачальники безвідповідально ставляться до якості садивного матеріалу, який надсилають в Україну. Чому? Якщо у завезених саджанцях виявляться якісь проблеми, їх ніхто не відправляє назад і виробники, в яких виникають такі ситуації, не можуть нікому виставити претензій, – розповідає керуючий партнер компанії «ФруТек» Олег БОСИЙ. – Раджу працювати з українськими розсадниками та постачальниками, які мають відповідну ліцензію та сертифікують садивний матеріал. Зараз з’являються розсадники, які справді забезпечують належний рівень технологій і працюють за європейськими протоколами, пропонуючи на вітчизняному ринку саджанці гарної якості.

Продовження статті читайте у журналі “Ягідник” №1 (17) 2020.

Оформити передплату на журнал «Ягідник» можна:
• за тел. +38 096 491 66 92, +38 068 513 31 87;
• e-mail nti.sad@gmail.com, sad2017@ukr.net.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *