Уряд затвердив програми безповоротних грантів для теплиць і садів

 Уряд затвердив програми безповоротних грантів для теплиць і садів

Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило програми безповоротних грантів для аграріїв, які були затверджені на черговому засіданні Кабінету Міністрів України. Про це повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, а також тепличних господарств. Вони розроблені з метою підтримки суб’єктів підприємництва, агровиробників, створення робочих місць і забезпечення продовольчої безпеки.

– Програма часткової компенсації вартості створення теплиць передбачає гранти в розмірі від 5 до 7 мільйонів гривень. Ми очікуємо 1 тисячу грантів на рік, а загальний бюджет програми становитиме 7 мільярдів гривень. Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю, – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи. Враховуючи, що сума гранту за цією програмою значно вища, то вводиться принцип співфінансування. Для першої тисячі учасників 70 % вартості проекту фінансує держава, а 30 % – сам підприємець.

Крім того, держава виділить загалом 4 мільярдів гривень на програму підтримки садівництва, ягідництва та виноградарства.  Йдеться про часткову компенсацію вартості садів. Аграріям надаватиметься від 150 до 400 тисяч гривень на 1 гектар садів – це близько 70 % від середньої вартості висадки.

Микола Сольський пояснив, що це гранти для висадки 10 тисяч гектарів нових садів. Так само, як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Кошти надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.

Читайте також: «Ягідник» № 2 уже вийшов друком!

Журнал «Ягідник»

Останні статті