Урожай ягідних культур в Європі знизиться через погодні умови

 Урожай ягідних культур в Європі знизиться через погодні умови

Цього тижня на територіях більшості європейських країн спостерігалося зниження температур, що може суттєво вплинути на урожай ягідних та кісточкових культур. Експерти Української плодоовочевої асоціації дослідили, яких збитків завдали несприятливі погодні умови виробникам фруктів та ягід.

Зокрема, польські виробники суниці садової зазначають, що зниження урожаю цього року може сягати 50%. А ось італійські виробники лохини повідомляють, що несприятливі погодні умови на початку квітня поки що, не спричинили серйозних втрат майбутньому врожаю. Експерти Української плодоовочевої асоціації нагадують, що окрім втрат урожаю, пов`язаними з заморозками, виробники з ЄС зіштовхнуться з ще однієї проблемою цього сезону. Так, у зв`язу з поширенням коронавірусу та введенням карантинних заходів, більшість фермерів відчують нестачу робочої сили під час збору врожаю.

Українська плодоовочева асоціація цього тижня отримала відразу декілька повідомлень від вітчизняних виробників лохини, стосовно серйозних збитків у результаті зниження температури повітря.

«Внаслідок аномально теплої зими і суттєвого потепління протягом березня, лохина в багатьох регіонах України майже почала квітнути, однак на початку цього тижня вдарили морози. Погіршило ситуацію те, що після короткочасного потепління, заморозки знову повернулися», – повідомляє директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

Згідно дослідженням УПОА, найбільш постраждала лохина сорту «Чендлер», втрати потенційного урожаю якої, в деяких регіонах оцінюють в більш ніж 50%. Також, варто відзначити, що суттєво постраждав сорт «Дюк», який є одним з найбільш популярних серед вітчизняних фермерів.

При цьому експерти наголошують, що поки що варто з обережністю ставитися до попередніх оцінок втрати врожаю, оскільки багато фермерів схильні завищувати реальні показники втрат.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *