Урожай малини в Польщі може на 60% перевищити торішній

 Урожай малини в Польщі може на 60% перевищити торішній

Держстат Польщі прогнозує, що урожай ягід в цьому році буде на 10% більшим, ніж в 2019 році. Найбільший приріст буде по малині: + 60% в порівнянні з торішнім вкрай низьким урожаєм. Про це повідомляє портал SadyOgrody.

Виробництво ягід Польщі в 2020 році оцінюється в більш ніж 0,5 млн тонн, що майже на 10% більше, ніж в 2019 році.

Малина в цьому сезоні перезимувала набагато краще, але це стосується не всіх сортів. На незрошуваних плантаціях і при недостатньому догляді врожайність малини буде значно нижчою, ніж в минулому році. Прогнозується, що в 2020 році країна збере 122 тис. тонн малини, на 60% більше, ніж минулого року. Прогноз погодних умов дозволяє припустити, що обсяги осіннього врожаю малини також будуть високими. При цьому площа вирощування малини зменшилася приблизно на 10% в порівнянні з попереднім роком.

На врожайність чорної смородини і суниці садової (полуниці) негативно вплинули заморозки і відсутність достатньої кількості вологи в грунті під час цвітіння і зав’язування плодів. До того ж полуниця постраждала від сірої цвілі і скорочення врожаю через дощі.

Загальний урожай смородини (як чорної і кольорової) може перевищити 130 тис. тонн, тобто буде на 5% вище, ніж роком раніше. Урожай чорної смородини оцінюється в більш ніж 93 тис. тонн (тобто приблизно на 2% більше, ніж в 2019 році), тоді як урожай кольорової смородини оцінюється в понад 39 тис. тонн, тобто приблизно на 15% більше, ніж урожай 2019 року.

Цього року виробництво суниці садової оцінювалося більш ніж 160 тис. тонн, тобто приблизно на 9% менше, ніж в минулому році.

Урожай агрусу в цілому був високим – понад 10 тис. Тонн, тобто на 9% більше, ніж в минулому році.

Виробництво ягід оцінюється приблизно в 99 тис. Тонн, тобто на 12% більше, ніж роком раніше (в основному за рахунок значного збільшення площі плантацій голубики). Урожай цієї ягоди збільшився на 18%, за рахунок виходу на велику врожайність молодих плантацій. Всі види цієї групи (крім винограду) мають кращі врожаї, ніж в попередньому році.

Журнал «Ягідник»

Останні статті