UNIDEX: інноваційні рішення для заморожування ягід

 UNIDEX: інноваційні рішення для заморожування ягід

Ринок заморожених ягід у Європі невпинно розвивається, тому в багатьох європейських країнах з’являються нові компанії з заморожування, а ті, які уже існують, постійно збільшують свої виробничі потужності, добудовуючи нові тунелі для заморожування. Зокрема, така тенденція спостерігається у Сербії, Угорщині, Болгарії, Румунії, Білорусі та, звичайно ж, в Україні. Компанія Unidex – це найбільший виробник флюїдизаційних тунелів для заморожування, який працює на ринку вже майже 30 років. Підприємство пропонує інноваційні рішення з урахуванням специфіки роботи і можливостей своїх клієнтів.

РИНОК ЗАМОРОЖУВАННЯ В ЄВРОПІ ТА УКРАЇНІ: ОСНОВНІ ТЕНДЕНЦІЇ

Якщо аналізувати ситуацію на європейському ринку заморожування, то там переважно заморожують фрукти й овочі, натомість в Україні заморожують передусім фрукти та ягоди.

– Найпопулярнішими позиціями для заморожування є малина, вишня, суниця садова, лохина та дикоросла чорниця, – розповідають у польській компанії UNIDEX, яка виготовляє обладнання для заморожування. – Польський ринок заморожування вже наповнений, але останнім часом ми помічаємо тенденцію заміни старих тунелів для заморожування на нові, які мають більшу продуктивність. На польському ринку представлено дуже багато великих заморожувальних підприємств, в яких зосереджений капітал іноземних компаній з інших європейських країн та всього світу. Український ягідний ринок відрізняється від європейського, передусім, тим, що в Європі ягоди збирають механічним способом, натомість в Україні це відбувається вручну.

У компанії зазначають: якщо Україна найближчим часом почне розвивати свою інфраструктуру, то вона зможе зайняти більшу частину ринку заморожування Європи. Але основна проблема полягає в тому, що європейські великі компанії, які займаються заморожуванням, повністю автоматизовані, натомість в Україні низку процесів виконують працівники вручну. При цьому український ринок заморожування – це, передусім, тунелі з малою та середньою продуктивністю.

– Що стосується відбору ягід для заморожування, то великий вплив має наявність сировини. Так, у Європі виробники ягід вкрай рідко встановлюють власні лінії заморожування: фермери лише вирощують ягоди, а заморожуванням займаються відповідні підприємства, які є нашими основними клієнтами, – зазначають у компанії UNIDEX.

Відбір ягід для заморожування залежить від низки чинників, але передусім – від фінансових факторів. Так, великий вплив має і рентабельність заморожування конкретної ягоди в певний момент.

– Дуже модним і популярним став тренд на здорове харчування, і ми вважаємо, що саме в ньому визначається успіх підприємства з заморожування ягід і фруктів. Адже основна перевага заморожування полягає в тому, що цей процес дозволяє зберегти всі поживні речовини та властивості продуктів, – переконані у компанії.

ОБЛАДНАННЯ UNIDEX: РІЗНІ ТУНЕЛІ ДЛЯ РІЗНИХ ЦІЛЕЙ

Компанія UNIDEX пропонує флюїдизаційні тунелі для заморожування (IQF) – найпопулярніше обладнання для швидкого заморожування фруктів, ягід і овочів. При використанні технології флюїдизації продукти, які заморожуються, поводяться неначе кипляча рідина: повітря, введене в рух вентиляторами, проходить через випарник, а отже через перфоровану стрічку, запускаючи в рух продукти для заморожування та запобігаючи їхньому прилипанню один до одного. Завдяки цьому виробник отримує повністю заморожені, сипучі та відокремлені продукти, які зберігають справжній смак і готові до пакування.

Тунелі компанії UNIDEX діляться на дві серії:

тунелі для заморожування серії M: продуктивність – від 1000 до 3400 кг/год., робоча ширина стрічки – 800 мм. Тунелі цієї серії невеликі за розмірами, вони ідеально підходять для клієнтів, які лише розпочинають свою діяльність у галузі заморожування або переробки продуктів;

тунелі для заморожування серії A: продуктивність – від 4300 до 12000 кг/год, робоча ширина стрічки – 1200 мм.

Холодоагентом у флюїдизаційних тунелях може бути аміак NH3 (R717), фреон (R404A, R507, R449A), а також CO2.

Окрім стандартних тунелів, компанія UNIDEX пропонує ще й компактні тунелі IQF (KТ) – обладнання, яке працює за таким же способом, як і стандартні тунелі для заморожування IQF.

Переваги компактних тунелів IQF

  • Невеликий розмір. Компактні тунелі IQF невеликі за розмірами, забезпечуючи при цьому продуктивність стандартних тунелів компанії UNIDEX.
  • Швидкість монтажу. Повний процес монтажу тунелю відбувається на виробництві UNIDEX, а встановлення тунелю на підприємстві клієнта представники компанії виконують упродовж 2–5 днів.
  • Мобільність. Конструкція такого тунелю забезпечує просте транспортування, а також монтаж і демонтаж (2–5 днів). Завдяки цьому клієнт має можливість легко переміщувати обладнання.
  • Гігієна. Підтримувати чистоту в тунелях для заморожування – надзвичайно важливо, тому унікальна конструкція компактних тунелів полегшує миття та дезінфекцію обладнання.

Також компанія UNIDEX пропонує клієнтам спіральні тунелі – широку гаму обладнання, призначеного для заморожування, охолодження та підігріву продуктів. Кожен спіральний тунель UNIDEX спроєктований за індивідуальним замовленням клієнта, завдяки чому вони ідеально підходять до конкретних вимог й умов роботи. Спіральні тунелі переважно функціонують на підприємствах хлібопекарської та м’ясної промисловості, галузей швидкого харчування, виробництва морозива тощо.

– Наші тунелі для заморожування ягід – дуже універсальні, – зазначають у компанії UNIDEX. – Купуючи одне обладнання, при правильному налаштуванні необхідних параметрів клієнт може заморожувати різні види продукції.

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЗАМОРОЖУВАННЯ

У виборі оптимального обладнання виробнику потрібно орієнтуватися передусім на те, які саме продукти будуть заморожуватися. Важливо також те, що устаткування повинне бути універсальним, коли після відповідних налаштувань виробник матиме змогу заморожувати різні види овочів, фруктів і ягід.

Окрім того, один із ключових факторів – час роботи обладнання без перерви. Тому тунелі UNIDEX оснащені пристроєм для видалення накопиченого інею з випарників, що дозволяє продовжувати час роботи між розморожуваннями тунелю. Також клієнтам дуже важлива безаварійність обладнання і наявність сервісу від компанії-виробника.

– Серед виробників ягід популярні маленькі флюїдизаційні тунелі для заморожування з продуктивністю до 5 тонн за годину. Для клієнтів важливо, щоб обладнання могло довго працювати, тому воно повинне бути оснащене системою UDS, яка подовжує час роботи між розморожуваннями. Також потрібно звернути увагу на підбір відповідної стрічки в тунелі. Враховуючи те, що клієнти часто заморожують нарізані або дрібні фрукти та ягоди, отвори на стрічці можуть бути занадто великими для них, – розповідають у компанії UNIDEX.

ТУНЕЛІ ДЛЯ ЗАМОРОЖУВАННЯ UNIDEX: ЩО НОВОГО?

Компанія UNIDEX не зупиняється на досягнутому та йде в ногу з часом, намагаючись розробити новинки, завдяки яким можна підвищити ефективність тунелів для заморожування.

Зокрема, в компанії почали використовувати систему UDS, мета якої – видалення інею з випарників при використанні стисненого повітря. Кожен випарник має резервуар стисненого повітря, який його обслуговує, разом з повітряними соплами, розташованими таким чином, щоб видалити іній, сніг і лід між ламелями випарника. Всією системою UDS автоматично керує контролер тунелю. Завдяки UDS та зовнішній системі мийки стрічки тунель для заморожування може працювати до 22 годин між розморожуванням.

Сенсорна панель міститься в шафі управління і забезпечує точний контроль усіх елементів тунелю без необхідності заходити всередину обладнання.

Окрім того, тунель додатково може бути оснащений системою CIP (Cleaning-In-Place), секвенційним розморожуванням та віддаленим доступом.

– Обладнання нашої компанії працює в Україні, Іспанії, Греції, Сербії, Угорщині, Болгарії, Росії, а також у Чилі, Аргентині, Узбекистані, Сенегалі, Єгипті, Індонезії та багатьох інших країнах Європи і світу. Ринок України для нас – найважливіший у Європі. В Україні встановлено 28 наших тунелів. Упродовж 15 років ми встановили тунелі у Львові, Нововолинську, Шепетівці, Рівному, Вінниці, Кропивницькому тощо, – зазначають у UNIDEX. – На українському ринку ми – лідери серед виробників обладнання для заморожування, тож упевнені: наше обладнання відповідає запитам клієнтів.

У компанії вважають, що майбутнє галузі заморожування ягід буде розвиватися на сході Європи та півночі Африки. Там наразі підприємства заморожують фрукти та ягоди у великих масштабах, на відміну від Західної Європи, де ринок заморожування орієнтується насамперед на заморожені продукти високої якості.

Більше матеріалів читайте у друкованому журналі «Ягідник».

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:

Альона Данчук, тел.: +38 097 528 36 46

Ірина Петронюк, тел..: +38 096 491 66 92

Лариса Товкач, тел..: +38 097 96 89 516

Анна Панкратенкова, тел.: +38 097 759 25 83, reklama.nti@gmail.com

Ірина Калюжна, тел: +38 096 45 87 682

Директор проєкту: Надія Ящук, співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел. +38 (068) 568-58-22, rnadia@ukr.net

Автор ідеї – Катерина Конєва, шеф-редактор/ співзасновник медіа-групи «Технології та Інновації», тел..: +38 067 238 18 51 kateryna.koneva@gmail.com

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Контакти:

Тел.: +48 14 680 86 00

e-mail: biuro@unidex.pl

www.unidex.pl

Журнал «Ягідник»

Останні статті