Уманську черешню запилюватимуть ще й осмії

 Уманську черешню запилюватимуть ще й осмії

Для кращого запилення черешневого саду «Уманська фруктова компанія» запилюють бджоли та джмелі, а з цієї весни – ще й осмії. Про це повідомляє «Умань-Cyty»

Як розповіла агроном «Уманської фруктової компанії» Наталія Клімова, осмії в черешневому саду з’явилися ще позаторік, однак масово комахи заселилися лише цієї весни і вже активно працюють.

– Осмії – миролюбні комахи, вони безпечні для людей і тварин та чудові запилювачі плодових, фруктових і квіткових рослин, – розповіла агроном. – Вони можуть працювати при холоднішій погоді, ніж бджоли – 11-12 оС, при сильнішому вітрі та навіть під дрібним дощем, до пізнього вечора і за похмурої погоди. Це тому, що ці комахи важчі за бджіл , їхня довжина сягає 12-15 міліметрів.

За словами агронома, осмії не збирають мед, тому вони й не агресивні, не жалить, хоча жало має, однак використовує його лише для самооборони. Життєвий цикл цих комах лише один сезон, їхня задача – відкласти личинки для потомства. Вони не потребують такого ретельного догляду, як бджоли. Для них легко створити штучні будиночки з очерету, бамбуку або колодок.

Читайте також: «Як бджола» продовжує висаджувати суницю альпійську

Журнал «Ягідник»

Останні статті