«Уманська фруктова компанія» цьогоріч відмовилася від експорту

 «Уманська фруктова компанія» цьогоріч відмовилася від експорту

Через черги на кордоні «Уманська фруктова компанія» цього сезону відмовилася від експорту. А на внутрішньому ринку прогнози на високу ціну черешні не справдилися через низьку купівельну спроможність українців та значну кількість продукції з Молдови. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Цьогоріч урожай черешні «Уманської фруктової компанії» становить 116 тонн плодів.

– Більшу частину черешні реалізовували через мережі супермаркетів. Якість плодів цього року була набагато кращою, ніж минулого, проте розмір самої ягоди ми очікували більший. Через спеку черешня достигала швидко і не встигала набирати необхідний розмір. Так, середній розмір черешні цьогорічного збору різних сортів становив 28-30 та 30-32 мм. Варто додати, що пізній сорт дав певний відсоток якісної черешні розміром 32-34 мм, – розповіла керівник проєкту Оксана Гордій. 

Реалізація цього року була непростою. 

– По-перше, не було весняних приморозків, тому черешня вродила, як кажуть, у «кожної бабусі». Пропозиція була велика. По-друге, експортувати черешню було складно, бо на кордоні машини стояли по кілька діб. Тому увесь урожай залишився в Україні, – наголосила керівник проєкту «Уманська фруктова компанія».

Оксана Гордій каже, що весняні прогнози на високу ціну черешні в Україні через  відсутність мелітопольської не справдилися.

– На загальну ціну тиснули кілька факторів – як низька купівельна спроможність українців, так  і велика кількість імпортованої з сусідньої Молдови черешні. На ціну саме нашої черешні додатково вплинули ще два фактори. По-перше, через спеку черешня швидко достигала і наші середньопізні сорти були у продажу раніше, ніж минулого сезону, і потрапили на ринок в низьку ціну. Тоді як у минулі роки ми з нею стартували, коли черешня в Україні майже закінчилася. Окрім того, деякі господарства притримали черешню в холодильниках в очікуванні підвищення ціни і створили додаткову конкуренцію на пізні сорти черешні. На тлі отримання більшого врожаю, реалізація залишилась на рівні минулого року. Але, враховуючи загальну ситуацію в Україні, ми повинні дякувати за отриманий результат.

Читайте також: Новий випуск журналу «Ягідник» уже скоро вийде друком!

Органічна лохина BigBlue: 80 % продажів – це внутрішній ринок

Олар Катерина

http://jagodnik.info

Останні статті