«Уманська фруктова компанія» розвиває переробку черешні

 «Уманська фруктова компанія» розвиває переробку черешні

Усе більше українських виробників розвивають на своїх підприємствах переробку, прагнучи створювати не лише сировину, а й продукти з доданою вартістю. Так, «Уманська фруктова компанія» з Черкаської області, яка на 18 гектарах вирощує черешню, розпочала переробку продукції й випускає черешневе варення, пряні ягоди зі спеціями, цукерки з черешні, а також розглядає варіант сублімації. Детальніше про це в ексклюзивному коментарю проєкту «Ягідник» розповіла керівниця проєкту «Уманська фруктова компанія» Оксана Гордій.

– Цього року ми вже вдруге спробували виготовляти варення з черешні, але це поки що можна назвати хенд-мейд експериментом. Наразі ми вивчаємо попит на таку продукцію, а після Нового року будемо розпочинати реєстрацію торгової марки та розвивати цей напрямок, – каже Оксана Гордій.

Саме тому, за словами керівниці проєкту «Уманська фруктова компанія», обсяги виробництва варення поки що невеликі:

– Усі звикли, що варення роблять вдома, причому варення з черешні майже ніхто не виготовляє, бо вона зазвичай дорожча за вишню. А у нас на підприємстві під час сезону збору врожаю завжди є залишки, які можна переробити. Тому ми вирішили спробувати зробити варення, яке вийшло доволі смачне. Так, воно немає, такого присмаку, як у вишні, і колір трішки інший, але нам воно дуже сподобалося, – розповіла Оксана Гордій.

Окрім черешневого варення, «Уманська фруктова компанія» виготовляє також і пряну черешню зі спеціями, і черешневі цукерки, які дещо схожі на пастилу, а також сушену черешню, смак якої нагадує чорнослив.

– Для виготовлення цукерок черешню спочатку заморожуємо, а потім упродовж року виготовляємо з неї цукерки, – каже Оксана Гордій. – Загалом для виготовлення цієї всієї продукції користуємося послугами підрядника, який має необхідне обладнання.

Окрім того, «Уманська фруктова компанія» розглядає і варіант сублімації черешні. Для цього підприємство також буде користуватися послугами підрядника, у якого є потрібне устаткування.

Читайте також: Увага: вийшов друком новий випуск журналу «Садівництво та Овочівництво. Т.І.»!

Журнал «Ягідник»

Останні статті