Українці віднайшли рецепт древнього напою з бруньок чорної смородини

 Українці віднайшли рецепт древнього напою з бруньок чорної смородини

Контабас – древній український напій. Перша задокументована згадка про контабас припадає на 18 сторіччя. Стародавні майстри дбайливо збирали брунькі чорної смородини , аби не вичавити ефірні масла рослини та не спаплюжити вишуканний букет суто української настоянки. Саме тому цей напій перетворився на автентичний елітний алкоголь – бо рецепт та методу неможливо перекласти у площину автоматизації. Загальновідомо що чим довше стоїть контабас, тим він цінніший та смачніший.

Останні 90 літрів напою 1993 року бутилювання знайшли брати Пелехи у 2018 році в одному з Закарпатських сіл. Так їм вдалось відродити древній напій та назвати його Контапел. Всього було знайдено 90 літрів і після купажування отримано трохи більше 400 пляшок автентичного напою. Наразі це є найдавніша колекція контабасу в Україні та за її межами.

Наразі контабас існує в пропорції 30% х 70%, де 30 відсотків – це оригінальний контабас 1993 року і 70 відсотків – це відновлений згідно рецепту контабас сучасної витримки. Як повідомили брати Пелех:

“Вартість 90 літрів знайденого контабасу перевищує 25 000 Евро, тож купаж – це єдиний спосіб показати оригінальний смак більшій кількості експертів та знавців у цій сфері”.

Журнал «Ягідник»

Останні статті