Українці експортували найбільше малини за всю історію

 Українці експортували найбільше малини за всю історію

Минулого року українські виробники малини експортували цієї ягоди найбільше за всю історію через рекордну ціну та неврожай у Північній півкулі. Про це повідомляє асоціація «Ягідництво України».

Президентка асоціації Ірина Кухтіна зазначає, що замороженої малини у світі реалізується більше, ніж свіжої, і це зрозуміло через особливості культури, зокрема її смакові особливості й погану лежкість. Проте частка свіжого ринку зростає швидше, ніж частка на ринку заморожених ягід.

Малина для України – яскраво виражена експортна продукція, за кордон продається до половини вирощеного. Звісно, ідеться про заморожену ягоду. Наразі наша перевага – конкурентна ціна, та, на жаль, вона демпінгова: тоді як середня у світі у 2020 році становила 2,1 дол./кг, Україна продавала малину по 1,59 дол./кг. 

До української замороженої малини зберігається цікавість з боку Польщі та Сербії, які готові закупати її багато. Ціна в минулому році була вкрай привабливою, Україна продала малини більше, ніж будь-коли.

Щодо ціни, то вона злетіла торік у 2–3 рази через неврожай у західній півкулі світу, що позитивно позначилося на цінах в Україні.

Читайте також: Тенденції в імпорті замороженої малини

Скільки країн світу імпортують малину?

Журнал «Ягідник»

Останні статті