Українським ягідівниками доступний новий сорт лохини Талісман

 Українським ягідівниками доступний новий сорт лохини Талісман

Новий середньопізній сорт лохини селекції ARS-USDA Талісман (Talisman) завезли до розсадників України. Про це повідомила компанія «ФруТек» на своїй сторінці у фейсбуці.

– Талісман оголошений публічним сортом (public domain), тобто садивний матеріал можна вирощувати без ліцензії, – зазначили у компанії.

Також повідомляється, що цей сорт за виробничими характеристиками та якістю продукції зовсім не поступається сучасним ліцензійним та «клубним» сортам.

Сорт Талісман отриманий у результаті контрольованого схрещування сортів Магнолія і Елізабет. Сезон його плодоношення збігається з плодоношенням сорту Ліберті. Рослина сильноросла, невибаглива, утворює потужний кущ з порівняно невеликою кількістю пагонів. Формує компактні легкодоступні кластери (грона) з вирівняними за розміру плодами. Урожай дозріває одночасно, стигла ягода легко відділяється від плодоніжки, тому, ймовірно, сорт придатний для механізованого збирання.

Плоди блакитного кольору зі світлим восковим нальотом, дещо приплюснуті, великого розміру, середньою вагою 2,5 грама. Порівняно щ сортом Дюк плоди сорту Талісман характеризуються вищою щільністю (194 г/мм) та мають вищий вміст водорозчинних сухих речовин (Brix° = 10,7).

Сорт пізно цвіте, що знижує ризик пошкодження цвіту весняними заморозками, має задовільну зимостійкість (більш зимостійкий порівняно з Дюком) та відмінну самоплідність (може вирощуватися великими блоками моносортом, не потребує перехресного запилення з іншими сортами).

Талісман проявляє високу польову стійкість до моніліозу (Monilinia vaccinii-corymbosi).

Читайте також: Міжнародна благодійна конференція для виноградарів та виноробів відбудеться в Ужгороді 15-16 грудня

Журнал «Ягідник»

Останні статті