Українським виробникам черешні важко конкурувати з Узбекистаном

 Українським виробникам черешні важко конкурувати з Узбекистаном

Ситуація на ринку черешні України з року в рік стає дедалі складнішою. Через падіння виробництва експорт цієї ягоди значно знизився, при цьому конкуренція з продукцією з Узбекистану на внутрішньому ринку продовжує посилюватися. Про заявила аналітик асоціації «Ягідництво України» Марія Лакеєва.

– Ситуація на ринку черешні, яку ми спостерігаємо останніми роками в Україні, грає не на користь українським виробникам. По-перше, власне виробництво цієї ягоди щороку потерпає через погодні негаразди. В 2021 році, крім приморозків навесні, значну шкоду врожаю завдали рясні опади. Наприклад, у Запорізькій області, де зосереджено більшість господарств, які вирощують черешню, за червень випала тримісячна норма опадів. Це призвело не тільки до зниження врожаю, але й до значного погіршення якості. В результаті, зібрати експортну партію українські виробники просто не мали змоги, – коментує експерта.

Ситуація ускладнювалася також збільшенням поставок черешні з Узбекистану. За даними аналітика, за останні два роки ця країна значно посилила свої позиції на українському ринку. В результаті, в сезоні 2021 року на долю цієї країни припадало більше 45% імпорту черешні до України.

– Крім того, ми бачимо, що Узбекистан продовжує експансію й на світовий ринок черешні, причому в деяких випадках витісняє Україну. Наприклад, в минулому сезоні АЯУ провело більше сотні В2В зустрічей з міжнародними байєрами і ми отримали не один запит на українську черешню, в тому числі від італійських компаній. Проте, на жаль, нам було нічого їм запропонувати. В результаті, на цей ринок зайшов Узбекистан, – додає Марія Лакеєва.  

Читайте також: Українські виробники черешні не захищені від погоди та… держави

Досконала технологія оптичного сортування лохини та черешні

Журнал «Ягідник»

Останні статті