Українську заморожену малину експортували до США та Канади

 Українську заморожену малину експортували до США та Канади

За інформацією аналітиків EastFruit, нещодавно відбулася важлива подія для ягідного бізнесу України:  вперше великі партії замороженої малини українського виробництва були експортовані до США і Канади.

Як уточнила Українська плодоовочева асоціація (УПОА),  по одній партії ягід відправили в Канаду та США в розмірі одного морського контейнера. Логістика зайняла близько півтора місяці, а покупець залишився задоволеним якістю поставленої продукції та розглядає можливість продовження співпраці з українськими постачальниками на постійній основі.

Важливість цієї події для розвитку виробництва і заморожування ягід в Україні пояснюється високим рівнем вимог до якості продукції та логістики, які були успішно подолані українськими постачальниками. Відповідно, український експортер малини попередньо успішно пройшов сертифікацію FDA (The United States Food and Drug Administration). Окрім того, ще один важливий момент полягає в тому, що США і Канада традиційно платять вищі ціни за імпортну малину, ніж інші великі країни-імпортери, що створює непогані можливості для українських експортерів для інвестицій в підвищення якості продукції.

– На США і Канаду припадає близько 80% всього глобального імпорту замороженої малини в вартісному вимірі та близько 65% в натуральному. Однак Україна традиційно експортувала заморожену малину переважно в Польщу, яка добре заробляє на реекспорті української малини в інші країни світу. Тому вихід на прямі поставки замороженої малини в країни з високим рівнем імпортних цін на цю ягоду є дуже важливим кроком для подальшого розвитку ягідного бізнесу в Україні. Адже в такому разі українські заморожувальники ягід зможуть підвищити технологічний рівень переробки і доопрацювання замороженої малини і платити вищу ціну постачальникам, а ті натомість – підвищувати якість сировини, – пояснює економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Читайте також: Експорт замороженої органічної малини зріс утричі

На Житомирщині розпочав роботу завод з заморожування ягід

Перспективи української органічної замороженої ягоди

Журнал «Ягідник»

Останні статті