Українські дикороси підкорили Європу та Китай. Експортна історія ТОВ «Примед»

 Українські дикороси підкорили Європу та Китай. Експортна історія ТОВ «Примед»

Серед різноманіття ягід, яким надають перевагу сучасні споживачі, виокремлюється група дикоросів, що зростають у природних умовах та не менш смачні й корисні, аніж продукція з ягідних плантацій. На такі дари природи є попит не лише в Україні, а й за кордоном. Прикметно, що українські лісові ягоди споживають навіть у Китаї, де вже встигли оцінити їхній смак та корисність для здоров’я. Однак вимоги до якості такої продукції зростають з кожним роком, тому вони надвисокі. Тож ті, хто займається переробкою та експортом дикоросів, змушені «тримати марку» і враховувати всі вимоги, які диктує сучасний ринок.

Серед таких підприємств – і ТОВ «Примед» – один з найбільших виробників та експортерів замороженої ягоди в Україні. На цьому ринку підприємство працює вже понад 20 років. Займаючись переважно дикоросами, щорічно підприємство виробляє на експорт близько 2000 тонн замороженої ягоди і до 1000 тонн ядра волоського горіха. Результатом багатолітньої діяльності є не лише стабільно висока якість продукції, а й неоціненний досвід, деякими аспектами якого з нашим виданням поділилася старший технолог компанії Надія ДЕНИСКО.

ВИМОГИ ДО ЯКОСТІ ЗРОСТАЮТЬ ЩОРОКУ

Разючі зміни відбулися на ринку ягід протягом останніх двох десятиліть. Тенденція щодо підвищення вимог до якості замороженої ягоди спостерігається постійно. Тому продукція, яку відправляють на експорт, повинна відповідати низці вимог. Серед них – рівень радіоактивного забруднення, вага, якість очищення та інші критерії. Щоб ягода відповідала усім переліченим вимогам, на ТОВ «Примед» практикують не лише ретельний контроль, а й ручне очищення ягід, які приймають від населення.

Якщо говорити простими словами, то ягода повинна бути настільки чистою та якісною, щоб її хотіли їсти у Європі. Саме тому ми й практикуємо ручне очищення чорниці та інших ягід. Жодна машина не зробить цього так якісно, як це може зробити людина. Тому чорницю спочатку пропускаємо через шнек, після чого працівники перебирають її вручну. Всі інші ягоди одразу спрямовуємо на ручну обробку. Отримати чисту ягоду практично неможливо. Чорницю люди масово збирають гребінками. Тому
й доводиться забезпечувати якісне очищення, – зазначає Надія Дениско.

Протягом року в компанії працює близько ста людей. А от у ягідний сезон підприємство залучає ще стільки ж сезонних робітників. Це дозволяє забезпечити безперебійну переробку дикоросів.

Продовження статті читайте у друкованому журналі “Ягідник”.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Альона Данчук, тел.: +38 097 65 43 126
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті