Українська заморожена малина впевнено конкурує з польською

 Українська заморожена малина впевнено конкурує з польською

Упродовж тривалого часу Польща посідає провідні позиції на світовому ринку замороженої малини, і донедавна основними її конкурентами були Сербія та Чилі. Проте тепер польські виробники побоюються іншого суперника – Україну, яка дедалі краще розвиває цей напрямок, повідомляє www.sadyogrody.pl.

Так, експорт української замороженої малини з січня до вересня 2017 року становив 9 тис. тонн. За аналогічний період 2018 року цей показник досяг 10 тис. тонн, у 2019 році – 12 тис. тонн, а в 2020 році Україна експортувала 21 тис. тонн замороженої малини. При цьому за період з січня до вересня 2020 року експорт цієї ягоди з Сербії становив 183 тис. тонн, з Польщі – 67 тис. тонн, з Чилі – 55 тис. тонн, а з Боснії – 23 тис. тон.

– Це свідчить, наскільки серйозним конкурентом є Україна. Ця стійка тенденція до зростання є величезною проблемою для польських виробників. До того збільшення експорту ягід – це державний план України. І я вражаю, що не лише польські, але й сербські виробники побоюються Україну, – зазначила професорка Інституту економіки сільського господарства та харчової промисловості Польщі Божена Носецька і додала, що українська заморожена малина характеризується високою якістю.

За словами експертки, наразі український експорт замороженої малини набагато менший, ніж в інших світових виробників, проте в них не спостерігається такого великого збільшення виробництва, як в Україні.

Нагадаємо, полтавське ФГ «Диканські Ягоди» успішно вирощує, заморожує та експортує органічну малину.

Підприємство «Дедденс Агро» у зв’язку з підвищенням попиту на ягоди в ЄС збільшить площі під малиною.

Українське господарство «Дібрівка Агросервіс» планує експортувати 300 тонн замороженої малини.

Журнал «Ягідник»

Останні статті