Українська малина «збила» ціну польської?

 Українська малина «збила» ціну польської?

Ціни на осінню малину в Польщі, на відміну від літньої, були однозначно нижчими за минулорічні. Значною мірою цю ситуацію спричинило збільшення імпорту ягід з України. Таку думку висловила професор Інституту економіки сільського господарства та харчових продуктів Національного науково-дослідного інституту Польщі Божена Носецька, повідомляє sadyogrody.pl.

– Україна, яка воює з росією, швидко продає свою продукцію, побоюючись, що через невідому ситуацію її не вдасться довго зберігати, – каже Божена Носецька.

Водночас, зазначає вона, ціна на осінню малину в Польщі нижчі порівняно з минулим роком, але загалом вартість малини цього року доволі висока. Якщо порівнювати середню ціну 2022 року, то вона становить близько 14 злотих за кілограм. Натомість минулого року ціни коливалися в межах 15,9 злотих за кілограм.

– Я розумію виробників, яких не влаштовує падіння вартості осінньої малини. Але ця ціна все одно висока, якщо порівнювати з ціною на цю ягоду, яка формувалася впродовж останніх 10 років. Так, найвищою ціна була майже 8 злотих за кілограм у 2015 році, – каже Божена Носецька.

Читайте також: Майже всю лохину ТМ STYNAVA Organic Garden продали в Україні

Журнал «Ягідник»

Останні статті