Українська лохина ТМ BigBlue завойовуватиме Скандинавію

 Українська лохина ТМ BigBlue завойовуватиме Скандинавію

Попри нетипові погодні умови навесні та в першій половині літа, українські виробники лохини доволі оптимістично налаштовані щодо нинішнього сезону. Деякі з них навіть планують підкорювати нові зовнішні ринки збуту, повідомляє асоціація «Ягідництво України». Йдеться, зокрема, про СВК «ЯГІДКИ» (ТМ BigBlue).

За словами керівника господарства Олега Науменка, цьогорічний сезон обіцяє бути набагато кращим, ніж минулоріч. Нагадаємо, що в 2020 році через погодні негаразди та приморозки українські фермери втратили значну частку врожаю лохини. Так, у BigBlue Organic Blueberry Farm виробництво впало аж на 60%, тоді як цього року втрати в господарстві не перевищують 10%.

– Які сорти показали цього року краще? Про це ще рано говорити, але візуально все виглядає досить непогано. Вже зібрані сорти Дюк і Спартан. Чудова ягода за розміром, структурою і смаком. Деякі ягоди сорту Спартан досягали 30 мм, що для цього сорту є достатньо серйозним показником, – зазначає Олег Науменко.

Щодо реалізації продукції, в цьому році господарство планує зосередити увагу на закордонних компаніях, адже тренд на органічну продукцію продовжує набирати обертів по всьому світу. Зокрема, в Британії та Нідерландах відсоток органічної продукції вже становить 5%, а в Німеччині досягає 15%.

Зараз компанія домовляється про поставку першої пробної партії органічної лохини до Скандинавії.

– Ми вирішили працювати не з холсейлерами, що купують просто лохину, а з компаніями, які купують саме органічну ягоду. За три роки роботи на конвенційному ринку виявили, що нам він не дуже цікавий в плані ціноутворення і додаткових умов, – зізнається Олег Науменко.

Першу партію зібраної лохини компанія продає в Україні за діючими контрактами в роздрібних мережах і продовжує працювати з кінцевим споживачем, додавши цього року своєрідну «фішку»: невеликі немережеві магазини «біля дому» сімейного типу.

– Це такі магазини, де клієнт особисто знайомий з господарем, може поговорити з ним і випити кави, і господар від себе особисто може порекомендувати той чи інший товар. Адже органічний ринок – не лише про виробництво та продажі, а й про спілкування, – зазначив Олег Науменко.

Нагадаємо, Олег Науменко, СВК «Ягідки»: «Ягідний бізнес вимірюється досягненням цілей, а не грошима».

Олег Науменко: «Лохина – «локомотив» розвитку м’яких фруктів».

Журнал «Ягідник»

Останні статті