Українська компанія створює нові сорти лохини через міжнародний консорціум

 Українська компанія створює нові сорти лохини через міжнародний консорціум

Українська компанія «Долина Агро» бере участь у міжнародному консорціумі, який працює над розробкою нових сортів лохини. Про це розповів директор розсадника Олег Базюк під час конференції «Технології та інновації: ягідництво і переробка».

На Третій міжнародній науково-практичній конференції «Технології та інновації: ягідництво і переробка», що проходила у Рівному, відомий ягідник виступив з доповіддю «Сучасні сорти лохини: з досвіду селекційної роботи і вирощування ягоди».

Олег Базюк зазначив, що наразі участь у розробці нових сортів лохини є вимогою часу. І хоч ринок ягід розвивається стрімко, проте лохина лишається популярною, тому варто розробляти нові її сорти.

«Долина Агро» – єдина українська компанія, яка потрапила до проекту. Наші ягідники працюють разом з вченими та практиками з Австралії, Аргентини, Нідерландів, Великобританії.

«У кожного представника цього консорціуму є власна роль. Ми, наприклад, проводимо випробування сортів у своєму регіоні, відстежуємо поведінку, ріст, розвиток. Результат такої роботи – отримання нових сортів лохини. Співфінансуючи проект, українська сторона автоматично стає співвласником нових сортів і матиме право реалізовувати їх у подальшому», – зазначив Олег Базюк.  

У компанії планують запропонувати альтернативу раннім сортам. Адже окрім Дюка, має бути ще хоч один сорт, який здатний протистояти заморозкам та давати гарний врожай смачної ягоди. Також селекціонери працюють над збільшенням розміру ягоди до 16 мм, поліпшенням її смаку, кольору та твердості.

Тож нині ми в очікувані на появу в українському лохиновому раї нових цікавих сортів цієї корисної та смачної ягоди.

Читайте також: Підсумки сезону лохини високорослої 2019. Досвід практиків, думка експертів

Журнал «Ягідник»

Останні статті