Україна збільшила обсяги експорту лохини на 26%

 Україна збільшила обсяги експорту лохини на 26%

Україна посідає друге місце серед 20 найбільших експортерів лохини в світі за показником темпу приросту експорту блакитної ягоди. Про це повідомляють аналітики EastFruit.

«Україні поки далеко до світових лідерів за обсягом і вартістю експорту лохини, таких як Перу, Чилі, Іспанія, США та Марокко, проте вона активно нарощує обсяги експорту у вартісному вимірі, що дозволило потрапити в топ-20 вже у 2019 році», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Він зауважив, що за останні 5 років середній темп приросту експорту лохини з України, навіть за даними офіційної статистики, становив 26,5% в рік. При цьому реальні темпи зростання могли бути вищими, враховуючи певні поставки лохини під експортним кодом лісової чорниці.

«За темпами зростання Україна поступається тільки Перу, яка нарощувала експорт неймовірними темпами – на 38,9% за рік! У топ-20 зіставні з Україною показники були тільки у Португалії, яка показала 25,3% середнього приросту експорту за рік. Порівняно швидко також зростає експорт у Сербії (21,4% в рік), ПАР (21,1% в рік) і Румунії (19% в рік)», – говорить Ярмак.

Журнал «Ягідник»

Останні статті