Україна збільшила експорт ягід до Великобританії

 Україна збільшила експорт ягід до Великобританії

Після Брексіту (виходу Великобританії зі складу Євросоюзу) більшість країн ЄС знизили постачання свіжих овочів, фруктів, ягід і горіхів до цієї країни. Натомість Україна змогла наростити обсяги експорту цих продуктів до Великої Британії.

Зокрема, за перші 10 місяців 2021 року обсяг експортної виручки України від постачання плодової продукції до Великобританії зріс відразу в 2,4 рази і досяг рекордних $4,9 млн, повідомляє EastFruit. При цьому найбільше виросло експортне постачання замороженої малини, яка не була головною статтею українського експорту до цього регіону. Лідером з виручки залишався волоський горіх (ядро), на який у зазначений період припало близько 63% всіх експортних надходжень. 

Друге місце за обсягом виручки займала свіжа лохина, яка принесла українським експортерам на 65% більше доходу. До речі, обсяги поставок свіжої лохини теж зросли на 65%, що говорить про стабільність ціни на неї. Загалом до Великобританії було поставлено 217 тонн української лохини. У менш значних обсягах поставлялися заморожені ягоди (малина, чорниця та суниця садова), а також свіжий кавун. При цьому зазначимо, що Україна за 10 місяців 2021 року вперше за тривалий час не поставила жодного кг яблука до Великої Британії. Натомість у 2019 році обсяг експорту українського яблука до цієї країни за 10 місяців перевищував 700 тонн. Також Україна припинила постачати до Великобританії черешню та волоський горіх у шкаралупі, а експорт кавуна обвалився до мізерних 9 тонн.

Читайте також: Стан ринку лохини: Україна та світ

Україна експортуватиме лохину до Ізраїлю?

Журнал «Ягідник»

Останні статті