Україна увійшла в ТОП-7 світових експортерів малини

 Україна увійшла в ТОП-7 світових експортерів малини

Україна увійшла до семи світових лідерів за обсягами експорту малини з часткою близько 3% світового експорту, повідомляє Еast-fruit.

Зазначається, що за обсягом чистого експорту Україна піднімається на п’яте місце за п’ятирічний період і на четверте, якщо брати до уваги експорт у 2020 році. Попереду України залишаються лише Сербія, Польща і Чилі.

Протягом останніх років Україна з обсягом експорту замороженої малини трохи менше 21 тис. тонн обійшла Боснію і Герцеговину, Мексику та Китай.

За оцінками аналітиків, за останні п’ять років ми стали світовим лідером за відносними темпами нарощування експорту малини з-поміж 10 чистих експортерів, а також посідає друге місце в світі за абсолютними темпами зростання чистого експорту. Щорічно Україна нарощує експорт замороженої малини на 17% або 2,5 тис. тонн. Експерти зазначають, що за перші 7 місяців 2021 року ми збільшили експорт замороженої малини на 32% або близько 2,5 тис. тонн. Тому зростання експорту в 2021 році може істотно прискоритися, адже урожай в Україні був високим і експорт був дуже активним.

Читайте також: Малиновий бум-2: черговий міф чи неминуча реальність?

Журнал «Ягідник»

Останні статті