Україна увійшла до списку найбільших виробників лохини

 Україна увійшла до списку найбільших виробників лохини

За підсумками 2021 року Україна увійшла до списку найбільших за площею виробників лохини, посівши 8-ме місце у світі та друге у східній Європі. Так, загальна площа лохинових насаджень в Україні станом на 2021 рік сягнула 5 тисяч 318 гектарів. Про це йдеться у звіті International Blueberry Organization (IBO).

Зазначається, що врожай лохини в України становить 8 тисяч 24 тонни.

– В Україні, де сезон лохини значною мірою збігається з сезоном у Польщі, спостерігалося значне збільшення виробництва впродовж кількох останніх років. Причому галузь досить оснащена сучасним холодильним обладнанням і сортувальними лініями. Більшість інвестицій у сектор вирощування лохини надходить з українського капіталу, – йдеться у звіті.

Також повідомляється, що до російського вторгнення наприкінці лютого 2022 року Україна та галузь готувалася до подальших інвестицій для розвитку інфраструктури, але з тих пір вона «виживає». Невелика частина плантацій під Києвом постраждали внаслідок воєнних дій, але 90 % насаджень розташовані на заході України, де ситуація не була такою серйозною, хоча ризик ракетних обстрілів там не зникає.

Упродовж останніх двох років виробники на внутрішньому ринку завдяки попиту на ягоди пропонували ціни, які іноді були вищими за експортні. Однак через початок війни купівельна спроможність громадян значно знизилася, що має серйозні наслідки для продажів і українських ягідівників.

Читайте також: Виробникам варто висаджувати шипшину й обліпиху

Журнал «Ягідник»

Останні статті