Україна увійшла до десятки світових виробників малини

 Україна увійшла до десятки світових виробників малини

Малина – одна з найпопулярніших ягід не лише в нашій країні, а й у світі. Україна посідає 7 місце в рейтингу найбільших світових виробників малини. Очолюють цей рейтинг Російська Федерація, Мексика та Сербія. Україна щороку виробляє близько 35 тис. тонн малини, 89% з яких вирощується в домашніх господарствах, повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Минулоріч найбільше малини в Україні виростили в Київській, Донецькій, Дніпропетровській, Вінницькій і Харківській областях, доля яких в українському валовому зборі малини сягає 39%.

– Вирощена малина переважно споживається в межах країни, і частка її експорту незначна. В 2020 році експортували 539 т малини, що становить 14% промислово вирощеної малини або ж лише 2% загального обсягу виробництва. При цьому практично єдиним споживачем української свіжої малини була Польща. Якщо ж експорт малини здійснюється в літні місяці, то в інші періоди Україна імпортує цю ягоду, хоча обсяги імпорту незначні. В 2020 році імпорт свіжої малини досяг 65 тонн. Основними постачальниками були Марокко (40% імпорту в грошовому вимірі), Польща (20%) та Португалія (16%), – розповідає аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Сприятливі погодні умови цього року дають підстави сподіватися на гарний врожай цієї ягоди і, відповідно, комфортну для споживачів ціну.

Нагадаємо, на півдні України почали збирати перші врожаї.

На Миколаївщині вимерзло до 40% малини та суниці.

Малиновий ринок в Україні: стан і перспективи.

Журнал «Ягідник»

Останні статті