Україна – у п’ятірці експортерів заморожених ягід

 Україна – у п’ятірці експортерів заморожених ягід

Україна наразі посідає 5 місце серед європейських постачальників заморожених ягід і фруктів. Проте на долю нашої країни припадає лише 5 % поставок. Це означає, що в нас є неабиякий потенціал у цьому напрямку і нам є з чим працювати, питання полягає лише в тому, чи готові українські виробники його розкрити. Таку думку висловила керівниця служби комунікації асоціації «Ягідництво України» Тетяна Смірнова під час першого в Україні міжнародного конгресу з заморожування і холодної логістики ягід «Переробка та заморожування. Створення доданої вартості шляхом переробки ягід: різні бізнеси – різні можливості». Захід відбувся під час V Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації».

За словами експертки, ягідний ринок Європейського Союзу оцінюється приблизно в 3 мільярди доларів. Сьогодні Україна входить до п’ятірки постачальників заморожених ягід і фруктів у Європі, маючи 5 % поставок. При цьому  експорт заморожених ягід з України за результатами 2020 року оцінюється приблизно в 105-110 мільйонів гривень.

– Якщо говорити про заморожену малину, яка займає дуже великий сегмент ринку заморожених ягід, то ситуація за підсумками 2021 року, без сумніву, зміниться. У 2021 році був дуже великий неврожай малини в Сербії та проблеми у Польщі, і через нестачу сировини у країнах ЄС Україна працювала у цьому напрямку дуже активно. Завдяки цьому малина стала топовим продуктом в Україні та, звісно ж, вкотре привернула увагу до цієї культури, – зазначила Тетяна Смірнова.

За словами експерти, вийти на експорт з разовою поставкою – не проблема, але найбільша проблема й основне завдання експортера полягає в тому, щоб знайти постійного покупця, який буде задоволений продукцією та налагодженою співпрацею.

Оксана МАРЧУК

Журнал «Ягідник»

Останні статті