Україна стала постачальником чорниці №1 у Європі

 Україна стала постачальником чорниці №1 у Європі

Україна лідирує серед постачальників чорниці до Європи. Про це повідомила президент Асоціації «Ягідництво України» Ірина Кухтіна.

Як пише SEEDS, ягода лишається популярною вже протягом 15 років. І хоч ринок вже стабілізувався та наситився, проте охочих поласувати ягодою не меншає. Як розповіла пані Ірина, особливо популярна ягода в молочному бізнесі. Адже про ягоду розповсюдили чимало інформації, як про надзвичайно корисну для здоров’я, особливо для покращення зору. До того ж, вона чудово поєднується з молочними продуктами. Тож не дарма по всьому світу йогурти зі смаками чорниці чи лохини входять у ТОП-5.

Україна завжди чи не найбільше постачала ягід дикорослої чорниці до Європи. Лише іноді вона могла поступитися Росії. Ще у 2011-2012 роках «Данон» закуповував 4 тис. т ягід. Проте постачати їх могли окремі країни (Україна, Білорусь, Польща, Росія). Наразі до Польщі ягоди експортують дві українські компанії – «Рівне холод» і «Галфрост». Їх обрали із 10 компаній-постачальників.

Та попри високу популярність чорниці у Європі, фахівці радять ягідникам докладно вивчити ринок та оцінити можливі витрати та вигоди, перед тим, як заключати договори про поставку. Адже багато фермерів беруться за це, проте не мають чіткої оцінки та не отримують бажаного результату.

Читайте також: Один із лідерів лохинового сектору України створив органічний розсадник ягоди «Biggreen»

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *