Україна «перевернула» європейський ринок заморожених ягід

 Україна «перевернула» європейський ринок заморожених ягід

Українські виробники заморожених ягід через війну значною мірою знизили ціни на ягоди, через що європейський ринок призупинився та навіть «перевернувся». Таку думку висловила Юлія Тимошенко, продакт-менеджерка молдовської заморожувальної компанії Tiferet проєкту freshplaza.

– Зазвичай Україна виходить на ринок заморожених ягід трохи пізніше Молдови та з великими обсягами, тому що тут ростуть переважно ремонтантні сорти. За сировину ми заплатили дуже дорого. За малину в середньому – 3,5 євро, – зазначила вона.

Окрім того, прогнози, які зробила компанія Tiferet на початку року, вказували на те, що ціна заморожених ягід повинна бути понад 5 євро за кілограм.

– Цього року через війну від України ніхто нічого не чекав, але там був нормальний урожай. І оскільки українським виробникам потрібні були гроші, вони продавали свої ягоди дешевше, ніж зазвичай. Перші пропозиції з Сербії на заморожену малину були вище 5 євро за кілограм, але Україна запропонувала значно нижчу ціну за таку саму якість – 3,5 євро за кілограм, – розповіла Юлія Тимошенко.

Читайте також: Внутрішній ринок ягід чекає трансформація. Яка ж ситуація на зовнішньому?

Журнал «Ягідник»

Останні статті