Україна отримає $200 млн виторгу від заморожених ягід

 Україна отримає $200 млн виторгу від заморожених ягід

Які при цьому збільшать відрив від волоських горіхів

За інформацією аналітиків EastFruit, волоські горіхи, які багато років беззастережно лідирували за обсягом експортної виручки в плодоовочевому сегменті, в 2020 році вперше поступилися першістю замороженим ягодам. У 2021 році лідерство заморожених ягід у цій категорії ще більше зміцнилося, особливо на тлі стрімкого зростання цін на заморожену малину.

Виторг від експорту заморожених ягід і фруктів у 2020 році досяг рекордних $111 млн, збільшившись відразу на третину за рік. При цьому виторг від експорту волоського горіха впав одразу на 30% (до мінімального показника за останні чотири роки) та становив $97 млн.

– У 2020 році внаслідок надлишку продукції високої якості на ринку США ціни на волоський горіх у світі встановили антирекорд. Це і стало головною причиною зниження експортного виторгу України в цій категорії. До речі, минулого року в Україні практично повністю припинилося створення нових плантацій волоського горіха, розсадники змушені були утилізувати саджанці, оскільки попиту на них не було взагалі, а деякі виробники розпочали розкорчування плодоносних садів волоського горіха. Однак, на мою думку, це рішення було передчасним. Адже вже цього року ціни на волоський горіх знову б’ють рекорди, але цього разу вони вже рекордно високі, – зазначає економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Причини нових рекордів експорту заморожених ягід експерт пояснює не тільки зростанням цін на малину, а й зростанням обсягів виробництва заморожених ягід у країні.

– Ще у 2017-2018 роках Україна могла б заробити на експорті заморожених ягід майже стільки ж, як у 2020 році, проте на той час потужності з заморожування були недостатніми для переробки всіх ягід, тому частину продукції продали за безцінь на свіжий ринок, частина пішла на виробництво соків або взагалі залишилася не зібраною. Вже 2021 року Україна оновить рекорд експорту заморожених ягід. Причому прибуток від експорту заморожених ягід може навіть перевищити $200 млн! А до врожаю 2022 року потужності з заморожування плодоовочевої продукції в Україні зростуть на рекордний обсяг і Україна буде готова до нових експортних рекордів. Тому вже зараз треба добре подумати над стратегією експорту замороженої ягоди, щоб не продовжувати втрачати гроші на постачання її до Польщі, а виходити на прямий, більш прибутковий експорт, – розповідає  уточнює експерт ФАО.

Нагадаємо, ВПЕРШЕ під час V Міжнародної науково-практичної конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації» відбудеться конгрес із заморожування та холодної логістики ягід «Переробка та заморожування. Створення доданої вартості шляхом переробки ягід: різні бізнеси – різні можливості»!

Детально про графік роботи конференції «Ягідництво і переробка: технології та інновації» та про умови участі в заході читайте за посиланням: https://bit.ly/3ojWWzS

Програма заходу доступна тут: http://forum.techdrinks.info/ua/event/35

Журнал «Ягідник»

Останні статті