Україна нарощує експорт ягід і фруктів у Польщу

 Україна нарощує експорт ягід і фруктів у Польщу

За інформацією аналітиків EastFruit, у сезоні 2020/21 рр. (липень-червень) Україна вкотре зуміла різко збільшити поставки свіжої та замороженої плодоовочевої продукції до Польщі. Загалом виручка України від фруктового експорту до сусідньої країни зросла до рекордних 78,5 млн. доларів, зробивши Польщу головним ринком збуту української продукції. 

У сезоні 2020/21 рр. виручка України від поставок ягід, фруктів, овочів і горіхів до Польщі зросла відразу на 45% порівняно з сезоном 2019/20 рр., а за останні п’ять років цей показник збільшився в 3,4 разу.

– Польща несподівано стала для України непоганою альтернативної ринку Росії з експорту фруктів і ягід, також вона стала прикладом і стимулом для корінних змін в структурі виробництва і підходах до контролю якості плодоовочевої продукції, що і дозволило Україні різко збільшити експорт. Фактично українські виробники стали активніше вивчати досвід Польщі та робити ставку на продукцію з більш високою доданою вартістю, яка могла б користуватися попитом за межами країн СНД, – зазначив   економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

Що ж експортує Україна до Польщі в таких значних обсягах? Перш за все це, це заморожені ягоди, зокрема малина. На заморожену малину в сезоні 2020/21 рр. відводилася  рівно третина всього експорту в Польщу в вартісному вимірі, а саме 26 млн. доларів. Загалом експорт заморожених ягід і фруктів в Польщі приніс Україні майже 50 млн. доларів виручки, збільшившись на 65% за рік. При цьому обсяг експорту зріс на 44% – до 23 тис. тонн, що також було новим рекордом. Крім замороженої малини, Україна також постачала заморожену дикорослу чорницю, суницю садову та інші ягоди.

У минулому сезоні вперше Україна різко (в 5,2 рази) збільшила експорт волоських горіхів у Польщу, ця позиція стала другою за обсягом виручки в плодоовочевому сегменті торгівлі. Далі йдуть такі позиції українського плодоовочевого експорту: свіжий огірок, заморожені овочі, свіжі помідори, свіжа лохина, гриби, свіжа малина і кавун.

З огляду на тенденції ринку і обсяги виробництва в 2021 році, є ймовірність, що в сезоні 2021/22 рр. Україна знову збільшить поставки плодоовочевої продукції до Польщі.

Читайте також: Частка Польщі у виробництві малини в ЄС становить 51%

За експорт ягід і плодів Україна отримала 238 млн доларів.

Експорт заморожених ягід з України зростає.

Журнал «Ягідник»

Останні статті