Україна може стати ягідним лідером, впроваджуючи європейські технології

 Україна може стати ягідним лідером, впроваджуючи європейські технології

Активний розвиток ягідництва в країні та перспектива експорту продукції стали стимулом для впровадження новітніх технологій і на вітчизняних ягідниках. Тільки так українську ягоду можна зробити конкурентоспроможною на світових ринках. Розберімося в суті такого підходу на прикладі реальної компанії.

Знайомтеся, молоді та амбітні підприємства «Еко Беррі» та «Бест Беррі», розташовані на Івано-Франківщині, засновниками яких є брати Ігор та Володимир КНЯЗЕВИЧІ. Господарства мають понад 300 га землі в оренді, з них 130 га вже засаджено різноманітними ягодами. Основний акцент – на малині, лохині й суниці. Останні дві культури фермери висаджували 2020 року, одночасно комплектуючи власні морозильні потужності, а також добудовуючи другу чергу переробного комплексу. Своєю стратегією обрали якість продукту, партнерами – кращих виробників техніки, обладнання, препаратів, садивного матеріалу, визнаних у Європі.

Ми поставили на перший план якість продукції, на перспективу – поєднання якості та продуктивності. Але без хорошого садивного матеріалу це неможливо, – пояснює співзасновник ФГ «Еко Беррі» Ігор КНЯЗЕВИЧ. – В цьому я переконався на власному досвіді. Ми купували саджанці в Україні та за кордоном, різниця відчутна як візуально, так і в обробітку, стійкості до погодних умов, шкідників і хвороб. Раджу вивчити ринок і обирати постачальника, який вже зарекомендував себе на ринку. Обов’язково потрібно відвідати розсадники, фермерські господарства, які працюють з ними, подивитися на стан рослин.

СЕРТИФІКАЦІЯ, ДОСВІД ТА НАДІЙНА РЕПУТАЦІЯ – ВИРІШАЛЬНІ ФАКТОРИ У ВИБОРІ РОЗСАДНИКА

Для закладання нових плантацій суниці садової та лохини високорослої обрали зокрема посадковий матеріал з Італії від «ФруТек» та з Нідерландів від компанії «Розетта Агро». І не прогадали, каже головний агроном господарства Юрій ВОЗНЮК. За словами агронома, перше, що потрібно враховувати з технологічних аспектів – це сортові особливості. Потрібна ягода на свіжий ринок чи на заморозку? Європейці звертають на це увагу, якщо йдеться про вдалий експорт. Наразі суницю садову ФГ «Еко Беррі» вирощує переважно на переробку, тож важливі смакові показники ягоди, насамперед вміст цукру, тобто градус Brix. Тому з асортименту «Розетта Агро» обрали сорти Полка, Соната і Румба.

Саджанці прийшли в ідеальному стані: добре розвинені та здорові. Відповідно їхня приживаність становила 99%. Для суниці садової важливий діаметр кореневої шийки: чим він більший, тим рясніше кущ вродить у перший же рік, ґатунок ягід буде вищий. Саджанці фріго від «Розетта Агро» ми висаджували 20 червня поточного року і за два місяці отримали гарний врожай солодкої ягоди, – ділиться спостереженнями Юрій Вознюк.

Сорти Полка і Румба дуже добре підходять для заморожування, мають гарні смакові якості та аромат, але низьку лежкість. Соната – більш нейтральний сорт, який підходить як для свіжого ринку, так і для переробки. У ягід цього сорту менший вміст сухих цукрів (кисліші), відповідно, вони мають кращі лежкість і аромат.

Продовження читайте у друкованому номері журналу. Ознайомитися зі змістом видання, а також придбати його ви зможете тут.

Оформити передплату журналу «Ягідник» можна за телефонами:
+38 (0362) 60 88 21,
Анна Панкратенкова, тел. +38 097 75 92 583, reklama.nti@gmail.com
Лариса Товкач, тел.+38 097 968 95 16, sad.nti@ukr.net
Ірина Калюжна, тел.: +38 096 458 76 82, reklama.nti@ukr.net
Ірина Петронюк, тел.: +38 096 49 16 692
або надіслати заявку на e-mail: sad2017@ukr.net

Передплату на журнал можна оформити як через редакцію, так і в будь-якому поштовому відділенні. Передплатний індекс 60218.

Журнал «Ягідник»

Останні статті