Україна – друга в світі за обсягами виробництва черешні

 Україна – друга в світі за обсягами виробництва черешні

Україна виробляє 133 тисяч тонн ягід. Це величезний обсяг, левову частку якого споживають самі українці. Але тільки п’яту частину врожаю забезпечують професійні виробники.

Про це в ході вебінару «ISRAEL-UKRAINE Agrotech Day: Досягнення експортної якості за допомогою ізраїльських технологій» розповів голова Української асоціації аграрного експорту Дмитро Крошка.

«Якщо бути точнішим, то фермери, у яких є обладнання, необхідна техніка, які системно працюють і створюють робочі місця, а також є потенційними експортерами, виробляють приблизно 24 тисячі тонн», – говорить він.

Загальна площа під ягодами становить 23 тис. га. З них одна третина (7,5 тис. га) припадає на професійний сегмент. При цьому, понад 90% земельного банку під ягідними культурами – це відкритий грунт. Тобто насадження максимально схильні до впливу навколишнього середовища, шкідників, погодних умов.

«Більш того, якщо звернутися до офіційної статистики, то за обсягом виробництва черешні Україна є другою державою в світі. Але за технологіями захисту черешні, наприклад, від комах, ми далеко в хвості. У промисловому виробництві вони не застосовуються, тільки на експериментальних ділянках », – розповідає голова Української асоціації аграрного експорту.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *