У США зменшився попит на сербську заморожену малину

 У США зменшився попит на сербську заморожену малину

Цьогоріч урожай малини в Сербії становить близько 75 000 тонн. Але на початку цього сезону попит на сербську заморожену малину виявився нижчим, ніж зазвичай. Так, поставки ягід до США, одного з основних імпортерів цієї продукції, практично не відбувалися. Ймовірно, менший попит на малину з Сербії пов’язаний з гарним урожаєм цієї ягоди у Чилі, повідомляє Freshplaza.com.

Останніми роками серйозна конкуренція між постачальниками малини розгорнулася і на Балканському півострові, де багато виробників почали нарощувати виробництво цієї ягоди.

На думку експертів, ринкова частка сербської замороженої малини на німецькому ринку сягає 50-60%. Тому Німеччина – стратегічно важливий ринок збуту замороженої ягоди для європейських виробників.

Через високі ціни на малину минулоріч у галузях, які використовують заморожену ягоду, зменшився попит, і обсяги реалізації замороженої малини почали падати з січня 2022 року. Наприклад, європейські виробники джемів припинили проводити рекламні акції, а кондитери почали використовувати інші ягоди, зокрема суницю садову.

Читайте також: На Рівненщині розвиватимуть органічне ягідництво

Журнал «Ягідник»

Останні статті