У США презентували новий сорт білої суниці садової

 У США презентували новий сорт білої суниці садової

На фестивалі суниці садової, який відбувся у Флориді, представили нові сорти, виведені Університетом Флориди (UF/IFAS). Серед них –  сорт білої  суниці, повідомляється на сайті університету.

«Біла суниця садова цього року вже випробовується на плантаціях, –  сказав, доцент UF/IFAS з садівництва та селекціонер суниці садової Венс Вітакер. – Її смак дуже відрізняється від типової суниці. Він солодкий, але з ароматом, подібним на ананас. Упродовж певного часу така ягода популярна в Японії, але це буде перша біла суниця на ринку США».

Вчений розповів, що нові сорти мають гарний смак, довго зберігаються в холодильнику і можуть вирощуватися протягом всього сезону. До того ж вони стійкі до шкідників і захворювань.

У своїх дослідженнях науковці Університету Флориди шукають генетичні ознаки, які роблять суницю садову соковитою і дозволяють їх бути стійкими до захворювань. Окрім того, шість років тому Венс Вітакер співпрацював з іншими дослідниками університету, щоб визначити сполуки, які надають суниці унікальний аромат, який так приваблює споживачів.

Нагадаємо, селекціонери з Каліфорнійського університету анонсували вихід на ринок двох нових сортів суниці садової.

Експерти Університету Флориди (США) та Квінслендського департаменту сільського господарства та рибальства (Австралія) вивели новий сорт суниці садової.

Журнал «Ягідник»

Останні статті