У Сербії прогнозують ріст цін на малину

 У Сербії прогнозують ріст цін на малину

Заморожена малина в Сербії досягла експортної ціни в 2 євро за кілограм. Про це повідомляє інтернет-портал FruitNews .

Попит на дану ягоду зростає і виробники прогнозують підвищення цін на свіжу малину в 2020 році. На даний момент основною проблемою сербських виробників є брак робочих рук для збору ягоди. Президент Сербської асоціації виробників малини і ожини Доброва Радович повідомив, що близько 20% малинових плантацій не встигнуть підготувати до сезону збору через дефіцит працівників.

Незважаючи на незручності сербські виробники відзначили, що в даний момент малина має дуже хорошу ціну на світовому ринку з тенденцією до зростання і підвищення попиту.

“У січні експортна ціна нашої малини становила 1,22 євро за кг, зараз ми експортуємо малину за ціною близько 250 динарів за кг плюс ПДВ, а це більше 2 євро” , – повідомив Радович.

На початку року Міністерство сільського господарства Сербії опублікувало список очікуваних закупівельних цін на найважливіші сільськогосподарські продукти. Згідно з цим прогнозом закупівельна ціна сербської малини в 2020 році повинна була скласти від 0,8 – 1 євро. Однак, експерти вважають, що закупівельна ціна малини буде набагато вище, оскільки запаси ягоди 2019 року в морозильних камерах мінімальні. Крім того, урожай чилійської малини в 2020 році скоротиться через несприятливу погоду.

Журнал «Ягідник»

0 Reviews

Написати відгук

Останні статті

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *