У Полтавській області громада створить комунальне агропідприємство

 У Полтавській області громада створить комунальне агропідприємство

Опішнянська селищна рада ухвалила рішення щодо створення комунального підприємства «Опішня-Агро», яке вирощуватиме аграрну продукцію та займатиметься парниковим бізнесом, повідомляє kolo.news.

– Один зі шляхів подальшого розвитку громади – діяльність комунального підприємства «Опішня-Агро», яке буде вести сільське господарство, теплиці та вирощуватиме аграрну продукцію, – розповідає голова громади Микола Різник. – Що це дасть для громади? По-перше, створення додаткових робочих місць. Таким чином, молодь буде впевнена, що залишившись у громаді, матиме за що жити, а не шукатиме кращої долі за межами країни. По-друге, будемо вирощувати у теплицях продукцію для внутрішнього споживання, для шкіл, садочків та реалізації її під власним брендом. По-третє, завдяки обробітку землі зможемо забезпечувати діяльність підприємства та наповнювати бюджет.

Для реалізації цього проєкту громада має все необхідне: землю, місця для відновлення ферми та будівництва теплиць, і людей, які вже зараз готові приступити до таких видів робіт. Незабаром з’явиться і техніка, а для вирощування зелені та овочів планують збудувати сучасні теплиці з крапельним поливом, а на місці нині покинутих в одному із сіл ферм зведуть ангари для зерна.

Будівництво теплиць та обробіток перших гектарів комунальної землі планують розпочати вже цього року.

Нагадаємо, у Хмельницькій області з’явиться агропарк з ягідними переробними підприємствами.

На Житомирщині побудують завод з переробки ягід та овочів.

Журнал «Ягідник»

Останні статті