У Польщі – рекордно низькі ціни на лохину

 У Польщі – рекордно низькі ціни на лохину

У Польщі спостерігається різке зниження ціни на лохину до 5 злотих за кілограм (35 грн/кг). Причина цього полягає в неконтрольованому імпорті, а також у тому, що польський сезон збору врожаю збігся з закордонним, повідомляє SadyOgrody.

– Раніше такого не траплялося, а цього року сезон збору лохини збігся з закордонним. Тому на польському ринку присутня ягода з Сербії та Іспанії, – розповідає каже президент польської Асоціації виробників лохини Іренеуш Коморовський.

За словами експерта, оскільки ціни на лохину на початку польського сезону були відносно високими, в Польщу імпортували великі партії дешевшої ягоди. Після цього їх могли перепакувати й продавати як польські за значно вищою ціною. Але ринок перенаситився лохиною, і ціна стрімко впала до 5 злотих за кілограм. Такі ціни не дають змогу наймати працівників на збирання врожаю, не кажучи вже про інші виробничі витрати.

Труднощі також спостерігаються в експорті з Польщі. Цього року на ринок Німеччини поставляється менша кількість лохини, ніж у попередні сезони. Британський ринок функціонує досить добре, але є проблеми в торгівлі, в т.ч. також через Brexit та пандемію Covid-19.

Нагадаємо, лохина у Польщі дешевша, ніж малина.

В Україні розпочався сезон лохини: що буде з цінами?

Журнал «Ягідник»

Останні статті