У Польщі настане перевиробництво лохини?

 У Польщі настане перевиробництво лохини?

Вартість лохини на свіжому ринку в Польщі зросла до 9-11 злотих/кг (63-77 грн/кг) порівняно з 5-6 злотих/кг (35-42 грн/кг) раніше. Такі ціни все одно не задовольняють виробників, проте цьогорічна ситуація може служити передвісником майбутнього перевиробництва, повідомляє SadyOgrody.pl.

Цього року погода затримала врожай лохини в Південній Європі, а натомість спека в Польщі прискорила визрівання ранніх і середніх сортів, що спричинило надлишок на ринку, який було важко продати.

– Як результат – різке падіння цін, – зазначив д-р Павел Крацінський з Інституту Економіки сільського господарства та харчової економіки. Нинішнє виробництво лохини в Польщі оцінюється приблизно в 40 тис. тонн, і воно буде зростати в найближчі роки, адже молоді плантації збільшуватимуть плодоношення.

Збільшення переробки лохини не врятує ситуацію, адже заводи не готові платити на рівні зі свіжим ринком.

– Нинішнє зниження цін стало сигналом і передвісником того, що можливо чи майже напевно відбудеться найближчими сезонами. Це має стати сигналом для нових виробників або для тих, хто хоче збільшити свою площу, щоб розглянути потенційні інвестиції у посадку лохини, – зазначає видання.

Нагадаємо, у Польщі – рекордно низька вартість лохини.

Споживачів у Польщі запрошують на самозбір лохини.

Лохина у Польщі дешевша, ніж малина.

Журнал «Ягідник»

Останні статті