У Польщі дорожчає малина для переробки

 У Польщі дорожчає малина для переробки

Упродовж тижня вартість малини в Польщі зросла на один злотий, і тепер за свіжу ягоду першого класу платять 18,6 зл/кг (124,98 грн/кг). Натомість заморожена малина коштує 3 євро (92,56 грн/кг), повідомляє TVP.

У Польщі оцінюють врожай ягід на рівні 120 тис. тонн – як і у 2020 році. При цьому потреби у переробці величезні, оскільки цього року пропозиція на світових ринках різко скоротилася. Головні конкуренти Польщі (Сербія та Чилі) зібрали малини менше, ніж планувалося. Крім того, більшість країн, включно з Польщею, вступили в новий сезон без запасів замороженої малини та концентрату.

Ця ситуація чітко впливає на ціни. На європейському ринку ціни на концентрований малиновий сік перевищили 20 євро/кг. Заморожена малина коштує 3 євро/кг, повідомляє Польський Інститут економіки сільського господарства.

Порівняно з минулим тижнем закупівельні ціни на малину в Польщі зросли на 1 зл/кг. Наразі малина, доставлена на переробку, коштує 18,6 зл/кг за перший клас та трохи більше 18 зл/кг за другий. Ці удвічі дорожче, ніж рік тому.

Читайте також: На Львівщині біля плантації малини вилили нафтопродукти

Частка Польщі у виробництві малини в ЄС становить 51%

Журнал «Ягідник»

Останні статті