У Нідерландах малину вирощують… під сонячними панелями

 У Нідерландах малину вирощують… під сонячними панелями

У нідерландського фермера Піта Альберса з села Бабберіх компанія GroenLeven встановила 3 тис. м2 сонячних панелей над насадженнями малини. Разом з Університетом Вагенінгена та дослідженнями та Fruitconsult тут досліджують можливість одночасно отримувати електроенергію та врожай ягід, повідомляється на сайті HortiDaily.

Експеримент розпочався у 2019 році. Тоді дах з сонячних панелей пропускав лише 11% світла, та врожайність малини була незадовільною. Тепер пропускання світла зросло до 40%.

– Тепер урожай схожий на малину, яка вирощена під плівкою. Розмір ягід, смак і термін придатності майже однакові, – наводить слова Піта Альберса видання

Панелі виробляють електроенергію, якої достатньо для живлення 750 будинків, а малина при цьому захищена від дощу та дуже високих температур. Так, наприклад, дуже спекотного дня, коли надворі було +39 оС, під накриттям було лише +29 оС.

У 2020 році GroenLeven розширив площу накриття з сонячними панелями до 3,2 га. Під панелями опинилися насадження червоних порічок, лохини, ожини та суниці садової. Наступного року випробування будуть продовжені. Дослідження також розширюється розміщенням тестових установок над грушами.

Читайте також: На Львівщині біля плантації малини вилили нафтопродукти

В Україні реєструють ремонтантні сорти малини

Журнал «Ягідник»

Останні статті