У Марокко планують вирощувати лохину впродовж року

 У Марокко планують вирощувати лохину впродовж року

У Мароко, зокрема в Атлаських горах, наразі випробовують сорти лохини, які здатні витримувати низькі температури. У випадку успішного тестування цих сортів це означатиме можливість вирощування лохини в Мароко упродовж цілого року. Про це йдеться у звіті щодо експорту фруктів Марокко Міністерства сільського господарства США (USDA).

Зокрема, зазначається, що світове виробництво лохини з 2011 до 2020 року зросло більш ніж удвічі – до понад 1 мільйона тонн ягід.

– Розвиток генетики дозволяє вирощувати лохину в різних кліматичних умовах, що спонукає галузь поширюватися на нові регіони, зокрема у Марокко, – кажуть дослідники. – Спочатку виробництво велося в північній частині країни, але потім поширилося на південний пустельний регіон Дахла-Уед Ед-Дахаб. Зараз там збирають урожай лохини з вересня до червня, проте в Атлаських горах випробовують сорти, які витримують низькі температур, що в разі успіху означатиме безперервне виробництво.

Обсяги експорту лохини з Марокко з 2016 до 2021 років зросли майже в чотири рази – до понад 40 тисяч тонн. Частка Марокко у світовій торгівлі так само зросла, піднявшись приблизно з 3 до 6,5%. Водночас країна увійшла до десятки найбільших експортерів у світі.

Читайте також: Тенденції на світовому ягідному ринку

Журнал «Ягідник»

Останні статті