У Любліні пройшла XII всесвітня конференція, присвячена малині

 У Любліні пройшла XII всесвітня конференція, присвячена малині

10-11 травня у Любліні відбулася XII Всесвітня конференція, присвячена питанням вирощування малини. Цього разу захід, який щоразу організовується в іншій країні, пройшов у Польщі. Організаторами заходу стали Міжнародна організація з малини (IRO), веб-сайт jagodnik.pl, команда Horti та Асоціація польських виробників фруктів, повідомляє jagodnik.pl.

Під час дводенних переговорів представники 16 країн обговорили багато питань, що стосуються промислової та десертної малини. Як виявляється, є країни, де вирощування малини зростає швидкими темпами. Ця тенденція особливо помітна в країнах Південної Америки, а також в Україні.

У перший день конференції представники держав-членів IRO ознайомили учасників з інформацією про виробництво малини, а також з ключовими досягненнями та проблемами. Найсерйознішим, незалежно від країни-виробника, є те, що доступ до ринку праці погіршується. Здається, американці досить добре вирішили цю проблему. Там 99% малини для переробки впродовж багатьох років збирають механічним способом. При цьому у сусідній Канаді також вирощують малину, проте там спостерігається помітна тенденція до зниження обсягу виробництва.

Організатори конференції (зліва): Міхал Пьонтек (jagodnik.pl), д-р Павел Кравець (команда Хорті), Марек Павлонка (IRO), Томаш Соліс (ZSRP) та Томаш Вернер (jagodnik.pl)

Багато уваги також приділили питанням, які стосуються технологічних потужностей, збору та переробки плодів. Окрім того, у другий день конференції відбулася виставка та презентація обладнання для збору, сортування та переробки малини.

Нагадаємо, виробникам малини з Польщі варто перейти на комбайновий збір.

Журнал «Ягідник»

Останні статті