У Китаї представили новий сорт гігантської лохини

 У Китаї представили новий сорт гігантської лохини

За інформацією China’s Science and Technology Daily, професор Чен Ріюань і його команда з Південно-Китайського сільськогосподарського університету презентувала новий сорт лохини, що відрізняється надвеликим розміром плодів, а деякі ягоди навіть перевищують 42 міліметри в діаметрі.

У Китаї сорти лохини поділяють за розміром ягід на три категорії: від 12 до 14 міліметрів у діаметрі, від 14 до 18 міліметрів і від 18 міліметрів і більше. Ті, що виробляються в провінції Юньнань, мають діаметр 22 міліметри а то й більше, пише AgroExpert.md.

Велика лохина, попри те, що вона дорожча через обмежену пропозицію, має великий попит на ринку. Діаметр ягід нового сорту, як правило, удвічі-втричі більший, ніж у звичайної лохини, водночас середні та великі плоди мають діаметр від 18 до 25 міліметрів, а гігантські плоди перевищують 26 міліметрів і доходять навіть до 42 мм.

Читайте також: Як забезпечити якісний та ефективний сезонний догляд за кісточковими, зернятковими та горіхоплідними культурами?

Після восьми років досліджень і розробок новий сорт вважається дуже придатним для вирощування у вологому кліматі південного Китаю. Крім гігантських розмірів плодів, ягоди лохини характеризуються хрусткою м’якоттю і середнім вмістом цукру від 12% до 14%, у деяких цукристість зафіксовано на рівні 16,9%.

Крім того, тоді як більшості сортів лохини потрібно щонайменше три роки, щоб плодоносити, новому сорту потрібен лише один рік, щоб досягти високої продуктивності за умови правильної посадки. Ба більше, його врожайність у три-чотири рази вища, ніж у типових сортів.

Читайте також: «Органічний сад» розширює плантацію лохини

Тарас БАШТАННИК: ринок ягід в Україні демонструє розвиток

Малина BigRed: як працюватиме українсько-польська кооперація

Журнал «Ягідник»

Останні статті