У Казахстані пропонують врожай обліпихи скошувати

 У Казахстані пропонують врожай обліпихи скошувати

Казахський національний аграрний дослідницький університет (КазНАІУ) запропонував технологію вирощування обліпихи, яка передбачає скошування урожаю та збирання ягід стаціонарно. Про це повідомляє ElDala.kz.

Обліпиха повільно нарощує продуктивність плантації, має невисоку врожайність та значну трудомісткість, особливо при збиранні врожаю. Останній пункт – це основний чинник стримування зростання площ плантацій.

Враховуючи це, вчені КазНАІУ запропонували нову технологію вирощування обліпихи.

– Ми гарантуємо на третій рік після посадки врожайність у межах 40 тонн ягід з гектара, які потрібно скошувати разом із урожаєм та збирати стаціонарно. Під час збору ягід проводиться також збір листя та деревини, суха маса яких досягає 5-7 тонн з гектара. У цьому полягає ще один плюс нашої технології, адже вона безвідходна, тому ще й екологічна, – наголосив ректор ВНЗ Тлектес Есполов.

За його словами, під час презентації технології потенційні інвестори виявили великий інтерес до участі у фінансуванні цього проєкту. Як запевняють вчені, розробка гарантує інвесторам та фермерам прискорену віддачу вкладених коштів.

Крім того, у планах КазНАІУ створити на базі вишу обліпиховий кластер, де проводитимуться навчальні семінари та прискорене розмноження кращих сортів обліпихи у біотехнологічній лабораторії. Потім саджанці дорощуватимуться у «розумній теплиці». На виході фермери зможуть отримати сертифікований безвірусний садивний матеріал.

Читайте також: На Черкащині висадили 5 гектарів обліпихи

Кооператив «Як бджола» висаджує шипшину та ружу

Журнал «Ягідник»

Останні статті